Hakkımda

Serhat Yılmaz

   Serhat Yılmaz, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü mezunu olup, Akvia Group, Kompass Limited ve Semy Brothers firmalarının kurucusu olup, şu an bu firmalarda yönetici ortaklığı görevini devam ettirmektedir.

   Yılmaz, Ortadoğu’nun önde gelen çok uluslu inşaat firmalarının idari işler, insan kaynakları, lojistik ve uluslar arası satınalma departmanlarında üst düzey yöneticilik yapmıştır. Yurtdışındaki görevi boyunca toplam değerleri 10,2 milyar doları aşan, dünya çapında adını duyurmuş JSDP-1, JSDP-2, JSDP-3, KAFD, JTCF, JODP, KAUST, RASTANURA, AJYAL ve KAEP alt yapı ve üst yapı projelerini başarı ile tamamlamıştır.

   2016 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak, Akvia Group firmasını kurmuş ve dış ticaret faaliyetlerine burada başlamıştır. 4 kıta, 36 ülkeye ihracat yaparak, bu ülkelerdeki ticari ilişkilerini başarı ile devam ettirmektedir. Bu sayede Türkiye ekonomisine, sanayisine ve mühendislerine büyük katkılar sağlayıp yerli ürünlerin dünya pazarlarında yer bulması için büyük gayret göstermiştir. Bu süreçte birçok kişiye iş imkanı sağlayarak istihdamı arttırmaya yönelmiş sektöredeki kalifiye eleman eksikliğini, personellerine verdiği eğitimlerle gidererek birçok kişiyi iş ve meslek sahibi yapmıştır.

   Sahip olduğu şirketlerin yönetiminin yanısıra, "International Trade", "Global Marketing", "Investing and Strategic Procurement" konularındaki uzmanlığını, "Self Surrounding Management" (SSM) adını vermiş olduğu kendine münhasır koçluk methodu ile bu konularda kendini tam anlamıyla geliştirmek isteyen yöneticilere tecrübesini ve bilgisini aktarmaktadır.